Homál...
2018-10-28 14:35:01
Sütőtökös túrótorta liszt nélkül! Kedvenc őszi receptem!
... összekeverjük.

Kivesszük a tortát a sütőből és a forró süteményre öntjük a szószt, még 7 percre visszatesszük a sütőbe. Mikor lehűlt, lekapcsoljuk a forma oldalát és szeleteljük.

...
2018-10-27 17:54:41
Röplapok 1956 augusztusában
... találkozón valóban erről tárgyaltak.... " (Rácz Sándor: PARÁZSLÓ SZÁNDÉK, megjelent: 2005-ben.)
*
Nézzük csak meg ezt a videót, amelyikben az 1956-os forradalomról tudósítanak percről-percre! Fantasztikus az a SZERVEZETTSÉG, amivel oly rövid idő alatt, akkora intenzitással tömegek indultak el a pesti utcákon!
Az igazs...
2018-10-26 10:52:01
Fűszeres céklalekvár
... főzzük 5-6 percig, majd szórjuk bele a cukrot.

Forraljuk még további pár percig, majd töltsük tisztára mosott befőttesüvegekbe.

Zárjuk le azonnal, és állítsuk fejre pár percre, így nem kell tartósítószert használnunk az eltevéséhez.
Forrás:

M...
2018-10-24 20:58:41
A Balaton legendája
... sasok majd e földre hívnak,
Mit neki teremtett: bölcsőnek és sírnak.
Nézte a csatáit, sebeit és sorsát,
S rettentő kezében, mely sebes ostort ád
Annak, akit szeret, - percre a teremtett
Világ átremegett - s áhítatos csend lett . . .

Látta a magyar sors letakart írását,
Útját ezerévek síró pusztáján át,
Látta, merre jár e nagy tékozló g...
2018-10-24 18:21:41
Popper Péter: Lélekrágcsálók.
... győz, úgy döntöttem, hogy nem megyek bele. Azt mondtam neki: Drága asszonyom, apukának engem utoljára a rossz lányok szólítottak az Arizónában: "Apukám, van pénzed? Gyere be egy boldog öt percre.!" Persze mint várható volt óriási botrány tört ki. Én azonban még a saját klinikai osztályomon sem tűrtem az apukázást, anyukázást, mert szerintem Magyarországon úgy szólítják meg az embe...

Női kézilabda BL - A Győr 16 góllal győzött Németországban
... Müller már a 39. percben kihasználta az utolsó, harmadik időkérési lehetőségét (13-23). Ebben az időszakban a győrieknek minden összejött, a hazaiaknak viszont szinte semmi, így percről percre nőtt a különbség.
A hajrában a Győr cserejátékosai is lehetőséget kaphattak, mert a két csapat nem volt azonos súlycsoportban.
Triscsuk Krisztina kilenc lövésből négy gólt dobott a...
2018-10-21 15:51:54
Majonézes “mindent bele” saláta
... negyedét félretesszük. A többi majonézhez keverjük a joghurtot és ráöntjük a salátára, jól összekeverjük, ízlés szerint fűszerezzük. A salátát lekapcsolható oldalú sütőformába simít...
2018-10-20 00:14:49
1 2 3 4 5 ..........1011 1012 .....1517 1518 .....2022 2023 2024
Címkék: Tandari Éva, Popper Péter, Gámentzy Eduárd, Áprily Lajos, Tiszta Fénynek, Rácz Sándor, PARÁZSLÓ SZÁNDÉK, Triscsuk Krisztina, egykor-volt Tiszta, mélység hazug, forró süteményre, forma oldalát, 1956-os forradalomról, pesti utcákon, magyar sors, rossz lányok, saját klinikai, semmivel határos, tollforgójuk ritkítottan, horgom úsztatója, játékos balint, percre hullámos, utolsót lobban, ritkuló bereknek, győrieknek minden, hazaiaknak viszont, többi majonézhez, salátát lekapcsolható, befőttesüvegekbe, németországban, súlycsoportban, lélekrágcsálók, cserejátékosai, tartósítószert, magyarországon, összekeverjük, augusztusában, intenzitással, szervezettség, forradalomról, visszatesszük, almaimotthona, lekapcsolható, lekapcsoljuk, nagyvilágnak, tollforgójuk, fantasztikus, inycsiklando, félretesszük, tudósítanak, turokremmel, céklalekvár, lehetőségét, szeleteljük, kihasználta, ritkítottan, osztályomon, lehetőséget, szólítottak, fűszerezzük, eltevéséhez, használnunk, napsugárnak, sütőformába, lidércének, győrieknek, időszakban,